Dotaz:

Dobrý den , využívám tohoto portálu, abych Vám jako občan podnikající a nyní i bydlící v Praze popřál hodně zdaru v boji pana radního Dvořáka za revitalizaci chátrajících domů .Vím , že to není jednoduché , ale jestli jste nalezli „tvrdší“ postihy na majitele, co na vás zdálky vyplazovali jazyk, tak jenom dobře .Hodně cestuji po celé Evropě a Praha má neskutečný potenciál .Pokaždé , když se vracím domů, tak srovnávám s místem, odkud jsem se právě vrátil. Nyní to byl Strasbourg. Počet bezdomovců , asocialů ,volně běhajících psů (tohleto to jde mimo moje chápání , nechat na ulici volně pobíhat vlčáka) , špína , to nás zatím řadí víc k Bukurešti než k Paříži .Držím tedy palce i Městské polici, aby důsledně a tvrdě postupovala v rámci zákona a místních vyhlášek. Aby zmizela typicky česká věta – kašli na to, co my s tím … Zlomte vaz M.F.

Odpověď:

Dobrý den,

rád bych Vás odkázal na sekci Bezpečnost a veřejný pořádek na tomto portálu >>>ZDE<<< kde najdete veškeré informace o aktivitách vedení radnice Prahy 1 v oblasti bezepčnosti a veřejného pořádku.

Také si Vás dovoluji odkázat na článek „Naše priorita: Bezpečná Praha 1“, převzatý z měsíčníku Prahy 1, který naleznete rovněž v v sekci Bezpečnost >>> ZDE <<< a který popisuje podrobnosti o operativním řešení veškeré bezpečnostní problematiky na území MČ Praha 1 – dvakrát měsíčně probíhají na radnici Prahy 1 koordinační schůzky Městské policie hl. m. Prahy, Policie ČR a specializovaných složek Cizinecké policie a Celní správy ČR pod vedením starosty MČ Praha 1 a celou touto problematikou se důkladně zabývají.

Pravidelně se celou oblastí veřejného pořádku a bezpečnosti také zabývá poradní orgán Rady MČ Praha 1 Komise pro bezpečnost, prevenci kriminality a kontrolu pod vedením JUDr.Ivana Solila, její složení a další informace naleznet >>>ZDE<<<

Alexander Koráb
tiskový mluvčí