Vědět na koho se s jistotou obrátit, když vám z ničeho nic nesvítí lampička, nebo vám praskla žárovka, která už se dávno nevyrábí či potřebujete nové domácí spotřebiče a navíc fundovanou radu, která se týká elektra, je dnes k nezaplacení. Pan Tomáš Málek radí svým zákazníkům, jak a co si pořídit do domácnosti v samém centru Prahy. Prodejna Elektro Málek má svoje stále místo v pasáži u divadla Komedie v Jungmannově ulici, a její klientela chodí pro domácí elektro v těchto říjnových dnech již 50 let.

Bývalý obchod byl kdysi v celém proskleném ohybu ulic Jungmannova a Lazarská. V samotném centru města jste tak mohli koupit úplně všechno včetně bílé elektroniky a objemných domácích spotřebičů. Nastala však doba internetu a lidé začali do svých domácností kupovat výbavu jeho prostřednictvím.

Dnes se pan Málek uskrovnil, zboží má v menším obchodě v průchodu vedoucím do ulice Jungmannova. Po dlouhá léta je zvyklý se zákazníky komunikovat a radit jim se vším, s čím mají problém. Najdete zde malé spotřebiče, žárovky, baterie, redukce do zásuvky pro cizince, kuchyňské elektrospotřebiče, základní instalační materiál, prostě všechno možné nutné pro fungování domácnosti.

„Vlastně se mi stýská po časech, kdy výrobek měl sloužit dlouhá léta a nebyla to koupě na jeden či dva roky. Dříve jsme jezdili také na služební cesty po Evropě do továren, které vyráběly lednice, pračky a televizory, byli jsme u zrodu a věděli, jak která součástka funguje a jak se v případě nutnosti vymění,“ podotýká pan Málek a své zákaznici hledá obdobu žárovky, která se dnes už nevyrábí.

Vedle jeho obchodu po dlouhá léta fungovala trafika, a tak se vlastně tyto dva obchody doplňovaly, co se týče zájmu zákazníků. Dnes je pasáž prázdná až na kavárnu Divadla Komedie a blízké kadeřnictví. I když je nyní koronavirová krize, stejně si pro zboží či radu přijde šedesát až sto zákazníků denně.

Milý pan prodavač ochotně doporučí a najde řešení i pro vás. Vypravte se za ním, až budete potřebovat něco z elektroniky nebo do domácnosti. Otevřeno je každý pracovní den od 10.00 do 18.00 hodin. U nákupu můžete obdivovat třeba i jeden historický exemplář, televizor Tesla, který dělá panu Málkovi v prodejně společnost po celých třicet let.