V Malostranské besedě proběhl slavnostní křest dvou nových knih spisovatele, novináře a historika Dana Hrubého. K populární třídílné sérii Pražské příběhy tak nyní přibyly dvě knihy, které popisují ty temnější události, jež Praha v minulosti zažila. Hovoříme totiž o vraždách.

Pražské mordy ve dvou dílech pojednávají o známých, ale i zapomenutých kriminálních činech z dob monarchie a První republiky. „Na některé nechvalně proslulé vraždy se postupem doby nalepila spousta mýtů. My bychom rádi představili tyto temné příběhy tak, jak se skutečně odehrály,“ vysvětlil Dan Hrubý, který velmi zajímavé příběhy zveřejňuje i v periodikách Prahy 1 – v magazínu JEDNA a v Sousedovi.

Příjemný křest se odehrál krásném prostředí galerie Malostranské besedy a v kruhu fanoušků a dobrých přátel samotného autora. „S Danem jsme strávili dvanáct let ve školní lavici – nejprve na základce a poté na gymnáziu. Jeho knihy jsou skvělé a tyto dva nové počiny rozhodně nebudou chybět v mé knihovně,“ usmíval se při křtu starosta Petr Hejma.

Obě knihy jsou již nyní k dostání na https://eshop.prazskepribehy.cz/ a ve všech dobrých knihkupectvích.