Celkem 34 nebytových prostorů, z toho 16 garážových stání, zařadila Praha 1 na jaře do výběrového řízení. Radní v červenci rozhodli o pronájmu 12 z nich, ve dvou případech přerušili vyhodnocení. Zbylé prostory budou zařazeny do dalšího výběrového řízení, které by mělo být vyhlášeno na podzim.

V nabídce výběrového řízení byly např. 2 prostory v Navrátilově 16 (kolaudováno jako prodejna potravin a vzorková prodejna masa), 2 prostory U Lužického semináře 42 (kavárna a restaurace s kuchyní a zázemím) nebo 11 garážových stání v Samcově 3.

Místo dosavadních patnácti dnů na prostudování podmínek mohli zájemci nově využít třicetidenní lhůtu. Termín pro podání nabídek byl 24. června. „U dvaceti volných nebytových prostorů buď nikdo neprojevil zájem, nebo žádosti nesplnily formální náležitosti, případně rada rozhodla, že nevybere žádného uchazeče. Budou proto nabídnuty v příštím výběrovém řízení,“ vysvětlil radní Prahy 1 pro majetek a bytovou politiku David Bodeček.

Mezi neobsazené nebytovky patří například i 10 garážových stání v Samcově 3. U prostorů v ulici U Lužického semináře rada přerušila vyhodnocení. Zájemce chce v obou z nich provozovat restauraci, je však třeba najít shodu ohledně provozní doby. V tomto případě je podle radního Bodečka velmi důležitá dohoda s tamějším Společenstvím vlastníků jednotek.

Ti žadatelé, kteří se svými nabídkami uspěli, nyní obdrží návrhy nájemních smluv a budou muset doplatit tři měsíční kauce. Bodeček upozornil, že oproti původním nájmům v uvedených prostorech získá Praha 1 nyní o zhruba milion korun ročně více.

Informace o volných nebytových prostorech jsou zveřejňovány na úřední desce, www.praha1.cz, http://reality.praha1.cz a na https://realitniportalpraha.cz.

Text: Petr Bidlo