Oblíbený hudební cyklus Kostelní slavnosti v dubnu zavítal do kostela svatého Tomáše na Malé Straně a nabídl milé setkání s českou hudbou, navíc v rámci XXVI. Augustiniánského týdne.

„Autorka projektu Markéta Fassati připravila spolu s kytarovým duem Siempre Nuevo krásný koncert plný klasické české hudby, za který si hudebníci po právu vysloužili bouřlivý potlesk,“ vyzdvihl radní Prahy 1 Karel Grabein Procházka, který se zároveň úspěšně zhostil přivítání diváků i závěrečného předání květin účinkujícím.

Kostel sv. Tomáš byl vybudován v letech 1285 až 1379 na místě stejnojmenného staršího kostela, připomínaného již k roku 1228. Výstavba probíhala v rámci budování nového kláštera řádu augustiniánů, které v roce 1285 pozval do Prahy král Václav II. A augustiniánský farní vikář P. Juan Provecho také diváky i vystupující umělce přivítal a provedl je historií zdejšího svatostánku.

„Děkuji otci Juanovi za jeho pohostinnost a moc děkuji také našim příznivcům, kteří do posledního místa zaplnili nádherný kostel. Už teď se těším na další koncert v rámci cyklu Kostelní slavnosti, který se tentokrát uskuteční 3. června od 18 hodin v Jeruzalémské synagoze, tedy na den přesně sto let od úmrtí spisovatele Franze Kafky. Všechny srdečně zvu!“ prohlásila sopranistka Markéta Fassati. Program v synagoze v Jeruzalémské 7 na Novém Městě nabídne vedle hudby i připomenutí osobnosti Franze Kafky a prohlídku jedinečného prostoru s odborným výkladem Pavla Veselého. Kromě Markéty Fassati na koncertu s názvem Proměny vystoupí houslistka Barbora Kolářová, klavírista Stanislav Gallin a varhaník Václav Peter.