Třetí sobotu v září se po roce opět park Kampa oblékl do moravských, dolňáckých, horňáckých, slováckých i slovenských krojů a svým návštěvníkům nabídl krásu, moudrost a nadčasovost folkloru a folklorní muziky.

Dozvuky Horňáckých slavností navazují na Horňácké slavnosti, které se každoročně, třetí týden v červenci, pořádají ve Veselí nad Veličkou, účastní se jich hudební a taneční soubory a jejich součástí jsou i jarmarky, mše, výstavy a další doprovodné akce.

„Dozvuky byl společný nápad s přáteli, s nimiž do tamějšího kraje jezdíme. Pochází tam odtud, konkrétně z Blatničky, i moje rodina,“ vysvětlil pořadatel Dozvuků Horňáckých slavností a provozovatel Kavárny Mlýnská Martin Kotas. A jak prozradila tamější starostka, život v Blatničce se točí hlavně kolem vína a folkloru…

A protože je akce na Kampě zároveň malostranským vinobraním, bylo kromě folkloru možno Moravu (ale i Čechy) obdivovat a ochutnat i prostřednictvím burčáku a dalších vín. Komu vyhládlo, určitě ocenil třeba klobásky, a kdo rád tvrdí muziku, sáhl po slivovičce.

„Moravský folklor k nám na Kampu patří a vždy tu přátele z Moravy velmi rádi vítáme. A že je přátelství oboustranné, dokládá i to, že se letos Dozvuky Horňáckých slavností u nás konají už po desáté,“ prohlásil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Program byl letos opravdu nabitý a vystoupili v něm soubory i sólisté: Horňácká cimbálová muzika Jarka Miškeříka s primášem Janem Kománkem, Horňácká cimbálová muzika Kubíci,
Mužský sbor z Hrubé Vrbky, Horňácký mužský sbor Chotár, Ženský sbor z Hrubé Vrbky, Dětský folklorní súbor Lúčánek, Taneční súbor Retro Velička, Taneční súbor Suchovjan, Martin Hrbáč, Jaroš Hrbáč, Martin Prachař, Eva Grombířová, Jožka Slovák, Jura Miškeřík, Janíček Pavlík, Pavel Zemčík a jako host Folklórny súbor Kopaničiar z Myjavy.