Dvanáct let trvající tradici dozvuků Horňáckých slavností v parku Kampa nepřerušila ani letošní epidemiologická situace. Pražané si tak mohli opět užít horňácké písničky, taneční vystoupení a samozřejmě i obdivovat krásné kroje z Horňácka.

V sobotu 19. září se za velkého zájmů příznivců folklóru rozezněly housle, basa a cimbál po celém parku a návštěvníci dozvuků si mohli tradičně zazpívat a ochutnat k tomu letošní burčák a další nabízené delikatesy.

„Je to opravdu unikátní, když se moravské, tady tedy horňácké kroje objeví uprostřed historické Prahy. Praha 1 velmi ráda podporuje tuto skvělou akci, a když se vydaří navíc počasí, jako již během několika ročníků, tak to nemá chybu. Jsem rád, že lidé přišli a že se dobře baví i přes současnou problematickou dobu,“ řekl Petr Burgr, 1. místostarosta MČ Praha 1.

Podle organizátorů má prezentace Horňácka v Praze svůj velký smysl. Tento mikroregion a jednotlivé horňácké obce mají co nabídnout a stojí rozhodně za návštěvu. Pro příznivce folklóru může být stejně zajímavou zkušeností také návštěva Horňáckých slavností, které se tradičně konají ve Velké nad Veličkou. Letošní ročník musel být však vzhledem ke koronavirové epidemii zrušen, a tak měli Pražané v roce 2020 opravdu privilegium, které si všichni během celého odpoledne a večera užili při zpěvu a tanci.