V sobotu večer se Malostranská beseda i její okolí mohly cítit bezpečně. Po roce se totiž do elegantních prostorů Besedy vrátil dnes už tradiční Hasičský bál Sboru dobrovolných hasičů Praha 1. Populární večer, na kterém je kromě večerních dámských toalet nejčastějším oblekem hasičská uniforma, pokaždé zaručuje, že se příchozí výborně baví a že je navíc jejich požárně-rizikové chování pod bedlivým dohledem zkušených profesionálů.

„Hasičský bál Sboru dobrovolných hasičů Praha 1 je pro nás pro všechny opravdovou událostí, při které se skvěle bavíme a zároveň si uvědomujeme, že je tato neustále se rozrůstající hasičská jednotka společenstvím lidí, na které se můžeme spolehnout. Kteří dokážou plnit to, k čemu se dobrovolně zavázali, jako skuteční profesionálové, a proto jsme rádi, že je máme, a velmi rádi je samozřejmě také všestranně podporujeme,“ prohlásil vrchní velitel hasičstva v Praze 1 a starosta Městské části Praha 1 Oldřich Lomecký.

Hasičský bál Sboru dobrovolných hasičů Praha 1 není v žádném případě jen nějakým obyčejným plesáním. „Všichni, kteří do Malostranské besedy přišli, se zúčastnili výroční schůze konané pod krycím názvem Hasičský bál,“ prozradil místostarosta sboru Filip Dvořák. Bál se totiž koná s nástupem jara a na jaře roku 2010 byl Sbor dobrovolných hasičů Praha 1 právě v Malostranské besedě založen.

A správná výroční schůze je ohlédnutím za uplynulým rokem a jeho vyhodnocením, včetně ocenění těch nejlepších. A protože jsou dobrovolní hasiči, včetně jejich jednotky, dobře vedeni, je tento bod každý rok – po zásluze – tradiční a ocenění v podobě kvalitního pití si vždy odnáší velitel Jednotky Sboru dobrovolných hasičů Zdeněk „Kruťas“ Čihák.

Gratulujeme, veliteli!

A co by to bylo za hasičský bál, kdyby na něm chyběla tombola. Navzdory zkušenostem z památného filmu Miloše Formana nijak pečlivě hlídaná, zato skutečně perfektní – s bábovkou, skvělou tlačenkou, utopenci, medem, špekáčky, turistickým salámem, sektem a dalšími úžasnostmi.

K tomu se navíc po celý večer podávaly výborný guláš a domácí tlačenka. No co vám budeme povídat?! Kdo dorazil, výborně se bavil, a kdo ne, může to napravit napřesrok.

Chcete rozšířit řady našich hasičů? Mrkněte se na www.hasicipraha1.cz