Nádherný kostel sv. Šimona a Judy rozezněl benefiční koncert Jaroslava a Julie Svěcených ve prospěch dětí z dětských domovů. Těm pomáhá obecně prospěšná organizace „Dejme dětem šanci“ a jeden z nejvýznamnějších českých houslistů Jaroslav Svěcený je významným podporovatelem této neziskové organizace. Koncert se uskutečnil pod záštitou starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého.

 Organizace ´Dejme dětem šanci´ pomáhá dětem a mladým lidem z dětských domovů na jejich cestě k samostatnosti a snaží se jim usnadňovat jejich úspěšné začlenění do společnosti po opuštění dětského domova, a to je činnost náročná a také samozřejmě velmi potřebná, a proto jsem ji také velmi rád podpořil,“ prohlásil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Na koncertu kromě Jaroslava Svěceného a jeho dcery Julie vystoupili také jeden z nejvýznamnějších mladých klavíristů Václav Mácha a talenty podporované organizací „Dejme dětem šanci“ Michaela Nezhybová a Patrik Baláž. Devatenáctiletá Michaela žije v dětském domově v Plumlově a je talentovanou klavíristkou. Dvacetiletý kytarista Patrik žil v dětském domově v Lichnově.

A proč se do projektu zapojil Jaroslav Svěcený? „Dělám to strašně rád a věřím tomuto skvělému projektu,“ uvedl Jaroslav Svěcený a zdůraznil obecnou nutnost podpory kultury, obzvlášť pak u mladých lidí.

A co bylo cílem koncertu, na kterém kromě jiných zazněly Bachovy, Mozartovy, Smetanovy a Šostakovičovy skladby? „Vedle krásného uměleckého zážitku jsme samozřejmě chtěli ukázat šikovnost námi podporovaných mladých lidí. A musím říct, že to je krásný pocit, když je můžeme představit,“ řekla Michaela Chovancová, zakladatelka a ředitelka organizace „Dejme dětem šanci“.

Benefiční koncert ukázal, čeho lze za pomoci dobrých lidí dosáhnout a že sebemenší podpora má smysl a pomůže dětem, které nemají jednoduchý start do samostatného života.

Zkuste se nad případnou pomocí zamyslet i vy. Organizace „Dejme dětem šanci“ hledá pro děti podporovatele, patrony, přátele, zaměstnavatele a dárce.

Podrobnosti naleznete na www.dejmedetemsanci.cz.