Víly, andělé, bílá paní, Mach a Šebestová, myšák, rytíři, beruška, čarodějnice, princezny, astronaut, Spider-Man anebo třeba sympatická malá slečna z Ledového království – ti všichni vzali v neděli útokem už čtvrtý ročník zábavného karnevalu zvaného „Pohádkový Albatros“, který pro ty nejmenší a jejich rodiče a prarodiče připravily Spolek přátel Petrské čtvrti a MČ Praha 1.

„Děti si během dvouhodinového programu užily soutěže a tancování se skupinou Myš a Maš, vystoupení kouzelníka nebo výtvarnou dílnu, kde si vyráběly masky. Pro rodiče jsme pak připravili malou oddychovou zónu, protože ´Pohádkový Albatros´ dá zabrat,“ popsala s úsměvem předsedkyně Spolku přátel Petrské čtvrti Linda Klečková, která pro potřeby zábavného karnevalu přijala podobu vánočního stromečku.

Slavnostního zahájení se pak ujal radní Prahy 1 Petr Burgr, s jehož podporou a záštitou se celá vydařená akce, jíž se zúčastnil i starosta Pavel Čižinský s malým doprovodem, uskutečnila. „Pohádkový Albatros je výborným nápadem Spolku přátel Petrské čtvrti a zároveň moc hezkým předznamenáním blížícího se adventu. Kdo ho nestihl, ať si určitě nenechá ujít jiné z řady akcí, které připravujeme, abychom svým malým i velkým sousedům zpříjemnili čekání na Vánoce,“ uvedl Petr Burgr. Těšit se tak můžeme na rozsvícení vánočních stromů, adventní zpívání v jednotlivých čtvrtích, Malostranského Mikuláše, kluziště na Ovocném trhu, výstavy v Galerii 1 a další pěkný program.