Dny evropského dědictví (European Heritage Days, dále jen EHD) jsou událostí, která probíhá po celé Evropě. Městská část Praha 1 jako člen Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska se pravidelně účastní EHD již od roku 1997 a EHD se tak stalo tradiční a oblíbenou zářijovou akcí pro širokou veřejnost. Uplynulého ročníku se zúčastnilo bezmála 13 000 návštěvníků. I letos Vás MČ Praha 1 zve na prohlídku památek na svém území.

Orientační mapa ke stažení – ZDE

22. ročník Dnů evropského dědictví tentokrát proběhne ve dnech 7. a 8. ZÁŘÍ, kdy se  otevřou zajímavé soukromé i veřejné památky, včetně těch, které nebývají běžně přístupné nebo jsou otevřeny jen příležitostně. MČ Praha 1 v letošním ročníku EHD garantuje zpřístupnění a prohlídku šesti historických objektů, dvou paláců a jednoho bastionu. Bastion č.VIII na Pohořelci se po náročné rekonstrukci předvede zájemcům v plné kráse historicky poprvé. Pro návštěvníky jsou také připraveny komentované prohlídky palácem Thurn-Taxisů na Malé Straně. Rezervace prohlídky bude možná přímo v paláci ve dnech konání akce.

Vaším průvodcem po objektech zpřístupněných MČ Praha 1 bude orientační mapa, která je k vyzvednutí od 28. srpna v infocentru MČ Praha 1 – Vodičkova 18. Zároveň v každém objektu (otevřeném MČ Praha 1) bude pro návštěvníky připraven katalog s historií navštíveného místa.

Seznam zpřístupněných objektů ke stažení – ZDE

UPOZORNĚNÍ !!! PROSÍME, VŠECHNY NÁVŠTĚVNÍKY, ABY VĚNOVALI ZVLÁŠTNÍ POZORNOST UVEDENÝM TERMÍNŮM (den a hodina) ZPŘÍSTUPNĚNÍ JEDNOTLIVÝCH OBJEKTŮ !!! DĚKUJEME

Informace k akci Dny evropského dědictví na MČ Praha 1 Věra Hrubá 221 097 438, vera.hruba@praha1.cz

Detailní informace o letošním ročníku Dnů evropského dědictví po celé ČR naleznete na:

http://www.historickasidla.cz/cs/dny-evropskeho-dedictvi/

Městská část Praha 1 děkuje vlastníkům památkových objektů za jejich zpřístupnění a spolupráci v rámci Dnů evropského dědictví.

Přehled památek – PDF