Frekventované náměstíčko před školní budovou, které sousedí s nemocnicí a turisticky oblíbeným hotelem, už potřebovalo opravit. Jeho rekonstrukce se dobrovolně a na vlastní náklady ujal soukromý investor, kterým jsou noví majitelé hotelu Fairmont Golden Prague. Ti tak spojili komplexní rekonstrukci bývalého hotelu InterContinental s revitalizací malého náměstí před školou. Navíc zajistí i opravu závady na potrubí kanalizační přípojky, která byla v místě objevena, a která úplné dokončení revitalizace náměstíčka protáhne do druhé poloviny září.

„Investice do veřejného prostoru jsou přirozenou součástí našeho projektu rekonstrukce bývalého hotelu InterContinental. Jsme hrdí na to, že ve spolupráci s městskou částí Praha 1 můžeme ve veřejném zájmu pomoci obnovit prostor před ZŠ Curieova. Revitalizaci prostranství před základní školou bereme jako naprostou samozřejmost,“ vysvětlil zástupce investorů Jakub Dyba.

Prostor náměstíčka o velikosti 570 m2 nově vyplní bílé a šedé žulové kostky, které budou uspořádané do vzoru tzv. pražské mozaiky vzor 68. Současná rekonstrukce kanalizace pak zajistí, že se část území nebude muset v budoucnu rozkopat znovu.

„Přístupu soukromého investora si velmi vážíme a věříme, že bude motivovat i další podnikatelské subjekty na území naší městské části a že se i díky tomuto příkladu stanou uvážlivost a respekt k okolí a historickému dědictví v centru metropole normou,“ ocenil starosta Prahy 1 Petr Hejma.

Bývalý hotel InterContinental koupila před dvěma lety společnost R2G českých investorů Oldřicha Šlemra, Pavla Baudiše a Eduarda Kučery. Rekonstrukce hotelu Fairmont Golden Prague a jeho okolí bude stát přibližně dvě a půl miliardy korun.

Tisková zpráva ke stažení – PDF