To jsme my – tak se jmenuje divadelní představení, které by nevzniklo bez dobrých lidí z Prahy 1, Městských divadel pražských a Nadačního fondu Veroniky Kašákové a bez talentu, nadšení a pracovitosti dětí z dětského domova v Tuchlově na Teplicku. Užili si ho diváci v Rokoku.

„Dlouho jsme to nacvičovali, protože v představení hrají i hodně malé děti, ale dobře to dopadlo,“ prozradili holky a kluci z Tuchlova. Povzbudit je přišli do Rokoka i jejich starší „kolegové“ Anna Polívková, Miroslav Etzler, Martin Písařík a hlavně pak Petra Johansson a Henrieta Hornáčková, lektorky Divadelní ABCedy, jež s dětmi jejich autorské představení nastudovaly.

„Je to o jejich snech a tajných přáních, o tom, jaký je život v dětském domově,“ popsala Petra Johansson. „Představení tvoří herecká, taneční, pantomimická a hudební čísla,“ vysvětlila Henrieta Hornáčková s tím, že v souboru jsou děti od dvou a půl roku do sedmnácti let.

„Určitě jsme se vzájemně moc obohatili,“ uvedla Henrieta Hornáčková, podle které – když bude zájem – nemusí zůstat jen u jednoho představení. Petra a Henrieta pořádají jednou měsíčně v Divadle ABC divadelní workshop pro děti s názvem Divadelní ABCeda.

A co má se vznikem představení pod taktovkou Nadačního fondu Veroniky Kašákové společného Městská část Praha 1? „Nadační fond Veroniky Kašákové dlouhodobě podporujeme a na minulém reprezentačním plesu naší městské části jsme v rámci tomboly vybrali peníze, které vznik představení umožnily,“ vysvětlila tisková mluvčí radnice Veronika Blažková, která se také přišla na představení v legendárním divadle podívat.

Nenechala si ho ujít ani Veronika Kašáková. „Dneska to uvidím poprvé a moc se na to překvapení těším,“ prohlásila a poděkovala první městské části za peníze na zajištění hereckých kurzů, Henrietě Hornáčkové, jež za dětmi do Tuchlova jezdila, i vedení a dětem z dětského domova za nasazení, ochotu a skvělou práci.

Představení To jsme my neobohatilo „jen“ malé a mladé herce a jejich lektory, ale i diváky, kteří se v Rokoku výborně bavili a kteří poznali, jak dovedou být pro děti důležitá i obyčejná malá přání. A jak je krásné jim je pomoct splnit.