Některé z nich byste asi ani nepoznali. Šaty zkrátka dělají člověka, a když jsou ty šaty společenské, platí to dvojnásobně. Základní škola Brána jazyků s rozšířenou výukou matematiky totiž na Žofíně uspořádala svůj už čtyřiadvacátý ples a společenský večer zároveň a její žáci vzali své oblečení velmi vážně a oproti tomu, jak běžně chodí do školy, se v mnoha případech opravdu změnili k nepoznání.

 „Holkám to fakt sluší,“ zaslechli jsme výstižné a potěšující hodnocení z hloučku mladých mužů s motýlky, kteří také rozhodně nebyli „k zahození“. A nutno dodat, že společenskému oblečení odpovídalo na Žofíně i chování, které sice nebylo přehnaně „kožené“, ale úroveň mu nechyběla. Rodiče i pedagogové mohli mít radost.

„Náš ples slouží k tomu, abychom pro žáky devátých tříd, kteří nás letos opustí, uspořádali důstojné rozloučení, jež je zároveň uvede do společenského života,“ vysvětlil ředitel ZŠ Brána jazyků Petr Tlustý s tím, že ples je zároveň samozřejmě určen i jejich rodičům a pedagogům. „Ples je ale také přivítáním nových žáků šestých tříd, kteří přicházejí na druhý stupeň,“ doplnil Petr Tlustý.

Základní škola Brána jazyků patří k těm nejlepším a dětem, které ji navštěvují, poskytuje velmi kvalitní vzdělání. A k tomu určitě náleží i schopnost příjemného společenského vystupování. Tak ať to letošním deváťákům – ale i těm mladším – vydrží co nejdéle. Tato země to potřebuje a bude potřebovat.