Krásný areál Loretánské zahrady v pondělí 12. prosince přivítal desítky školáků a školaček nejen z Prahy 1 na 7. ročníku soutěže o nejkrásnější vánoční stromeček s názvem ZDOBIT MŮŽE KAŽDÝ – ZDOBIT BUDE KAŽDÝ, kterou pořádá spolek Prevence dětem ve spolupráci s Prahou 1 a dalšími organizacemi. Akce bude trvat až do 21. prosince. Na zahájení nechyběli zástupci naší městské části v čele se starostkou Terezií Radoměřskou a místostarostou Davidem Bodečkem.

Zahájení akce ZDOBIT MŮŽE KAŽDÝ – ZDOBIT BUDE KAŽDÝ mělo opravdovou vánoční atmosféru. Loretánskou zahradu totiž během pondělního dopoledne zahalila bílá peřina. Nebylo to tedy jen o zdobení a zpívaní, ale také o sáňkování a koulování, do kterého se zapojila i starostka s místostarostou Prahy 1. „Štědrý den je krásný, ale podle mě je ještě krásnější období adventu, kdy se na něco těšíme, a přitom si užíváme takovýchto krásných akcí,“ prohlásila Terezie Radoměřská.

V Loretánské zahradě čekalo na děti na padesát stromečků. Řada z nich už září ozdobami, které si děti přinesly z domova nebo vyrobily na místě. Zbylé pak čekají na vyzdobení od dalších návštěvníků. 21. prosince poté proběhne vyhodnocení těch nejkrásnějších stromků, z nichž deset zamíří do nejrůznějších center sociálních služeb.

Přijďte si vyzdobit svůj vlastní stromeček nebo si jen vychutnejte vánoční atmosféru v Loretánské zahradě. Více informací naleznete na http://www.prevencedetem.cz/