Byl to spontánní nápad, následovala rychlá domluva, pak příjemný kulturní zážitek a vyústěním byla nakonec konkrétní pomoc těm, kteří to nejvíce potřebují. Za tím vším stála církevní ZŠ a ZUŠ Veselá škola v Soukenické ulici v Praze 1. Právě zde se rozhodli, že uspořádají koncert dětí, jehož výtěžek pak budou věnovat ukrajinským rodinám, které museli uprchnout před ruskou agresí.

„Spojili jsme se se Střediskem sociálních služeb Praha 1, které se postaralo o několik takovýchto rodin,“ uvedl Martin Jeřábek, zástupce ředitelky školy, která má ve výuce zařazených čtrnáct ukrajinských dětí. „Výtěžek z koncertu, který jsme pořádali na začátku května, byl 13 400 korun. Ty jsme proměnili na poukázky k nákupu zboží ve dvou vybraných obchodních domech a darovali jsme je rovným dílem čtyřem rodinám,“ vysvětlila Kateřina Málková, zástupkyně ředitelky školy pro ZUŠ.

Poukázky předali zástupci školy, společně s místostarostou Prahy 1 Petrem Burgrem (KDU-ČSL), rodinám osobně při setkání v Klubu seniorů Haštalka. „Pomoc lidem, kteří se dostali do situace, v jaké se nacházíte vy, by měla být naprostou samozřejmostí. Mimo jiné i z toho důvodu, že nikdy nevíme, kdy podobnou pomoc budeme potřebovat i my sami,“ zdůraznil Petr Burgr. „A pro děti to má samozřejmě i nezanedbatelný výchovný efekt. Nejlépe si tímto způsobem uvědomí, jak je velmi důležité si navzájem pomáhat,“ dodal.