V pořadí už třetí charitativní piknik uspořádaly na Kampě za podpory Městské části Praha 1 Česká asociace paraplegiků – CZEPA a Hvězdný bazar, charitativní second hand, ve kterém CZEPA nabízí tréninková pracovní místa pro vozíčkáře.

„Městská část Praha 1 s velkou radostí podporuje řadu obecně prospěšných aktivit a projekt Hvězdného bazaru a zdejšího charitativního pikniku mezi ně určitě patří,“ uvedl člen Výboru pro sociální a bytovou politiku, bezdomovectví a protidrogovou problematiku Zastupitelstva MČ Praha 1 a organizátor seniorských výletů Karel Ulm.

Cílem pikniku na Kampě i Hvězdného bazaru, obchodu v Jungmannově ulici, je podpora zapojování vozíčkářů do aktivního života. „Hvězdný bazar je tréninkovým pracovištěm pro vozíčkáře po úrazu míchy a zároveň funguje jako charitativní obchod,“ vysvětlila pracovní terapeutka Anna Jelínková. Obchod nabízí módu i unikátní předměty od známých osobností a ostatních dobrých lidí. Výtěžek z prodeje je určen na podporu tréninkového pracoviště.

„Práce ve Hvězdném bazaru je pro nás velmi důležitá při návratu do běžného života a koloběhu. Je to skvělá myšlenka, která napomáhá lidem na vozíku opět po úrazu získat pracovní návyky a zaměstnání,“ ocenil prodejce Aleš Zelený, který je sám na vozíku.

Více informací: www.hvezdnybazar.cz.