Tvůrčí dílny, přírodovědecké kvízy a soutěže, chemické pokusy, pozorování mikroskopem, seznamování s účinky hustoty vody i s důvody, proč se tučňák ve vodě nenamočí. Osvětové stánky organizace Brontosaurus, Lesů hl. m. Prahy či Botanické zahrady Praha a hlavně sluníčko a jarní pohoda. Tak to byl Den Země uspořádaný Městskou částí Praha 1 v parku na Kampě.

„Připojili jsme se k celosvětovým oslavám Dne Země, které všem lidem připomínají krásu přírody, ale hlavně zodpovědnost člověka za její stav,“ vysvětlil 1. zástupce starosty Prahy 1 a pražský radní Daniel Hodek, podle kterého se Praha 1 jako centrální městská část musí více než okrajové městské části o své životní prostředí starat. I díky tomu se může pochlubit například krásnými parky i udržovanými ostrovy. „Je to náročné a musíme každý den postupovat doslova krok za krokem,“ popsal Daniel Hodek a připomněl důležité grantové programy Prahy 1.

Na děti a dospělé čekaly na Kampě poučení i zábava – poznávání ryb a povídání o rybářství, o rybnících a dalších vodních tocích, o lesích a zvířatech v nich, o necitlivých zásazích člověka, třídění odpadu i o tom, co nám příroda může dát, když ji budeme respektovat a chránit. Nezapomnělo se ale ani na dobré občerstvení a dovádění pro děti – skákací hrad, malý kolotoč či dobývání hradu.

„Oslavy přírody a úcta k ní jsou staré jako samo lidstvo a Den Země je projevem této úcty a zodpovědnosti lidí. Věřím, že děti, které jsme tu dnes mohli vidět, se v dospělosti budou o naši planetu starat dobře,“ uzavřela radní Prahy 1 pro školství a občanskou společnost Eva Špačková.