Spoustu sluníčka, pohody u vody, muziky, dobrého jídla i pití, her pro děti i dospělé, ale také populární výtvarné dílny výtvarníků z Karlova mostu či ateliéru Čadových nabídl v sobotu na Střeleckém ostrově Den Prahy 1.

 „Praha 1 slaví s občany i návštěvníky svůj svátek a nabízí krásný víkendový den ve společnosti příjemného programu, přátel a sousedů, a to vše na krásném Střeleckém ostrově, který jsme před lety zrevitalizovali a který stále slouží ke spokojenému odpočinku lidí – a to nás samozřejmě moc těší,“ prohlásil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který návštěvníky Dne Prahy 1 přivítal.

Na Střeleckém ostrově na ně čekali například kapely Vepřové Komety a Johnny´s blues, Kapitán Demo, DJ UFI Da Man nebo Michaela Nosková, sportovní workshop Slackline Academy, výtvarné dílny Sdružení výtvarníků Karlova mostu a Ateliéru Čadovi a francouzské či gruzínské street food speciality.

A když to všechno absolvovali, mohli se prostě jen tak natáhnout do trávy a zavřít oči. Anebo je nechat otevřené a těšit se pohledy na jakoukoliv stranu – všude je v Praze 1 něco pěkného. A každý den může být Dnem Prahy 1.