Romantická Kampa patřila celý první červnový den pouze dětem. Od časného rána se zde scházeli mateřské a základní školy, rodiče a prarodiče s dětmi i ostatní sousedé, aby navštívili tento krásný kout a aby společně oslavili svátek těch nejmenších.

K dovádění a sportování bylo třeba početnější i méně početné týmy pořádně naladit: o to se postaraly dnes už legendární školní kapela Masakrózní hustec ze ZŠ Vodičkova a skupina Cukr, která působí při ZŠ nám. Curieových. To už všechny děti v parku Kampa tančily a zpívaly o sto šest!

Disciplín k soutěžení a sportování bylo mnoho: děti se mohly naučit nezbytné předpoklady první pomoci, malovaly ve výtvarných dílnách, zkusily si sumo, radovaly se ve skákacím hradu anebo si třeba prohloubily znalosti o pravidlech silničního provozu. Dobrovolní hasiči z Prahy 1 na svém stanovišti procvičili jejich hasičskou obratnost a napětí i zdravé soutěžení panovaly také na pohádkové stezce. Na pódiu se kromě uvedených kapel představily například Divadélko Romaneto či smyčcový orchestr Nadačního fondu Harmonie a další umělci. Nuda tedy při Dni dětí, který pořádala Praha 1, opravdu nebyla. A ani se s ní nepočítalo…

„Po celý den toho bylo opravdu hodně a já mám ze všeho strašně velkou radost. Děkuji celému pořadatelskému týmu i našim tradičním spoluorganizátorům, jako jsou například městská policie, Policie ČR, záchranáři, Sdružení výtvarníků Karlova mostu, samozřejmě naši dobrovolní hasiči a řada dalších ochotných lidí a spolků, bez nichž by to nešlo a bez nichž by to rozhodně nebylo ono. Děkuji také všem partnerům, kteří nás podpořili,“ vyzdvihl 1. místostarosta městské části Praha 1 David Bodeček.

Dětskou radost a oslavy přišla podpořit i starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská. „Jsem moc ráda, že Den dětí v parku Kampa je velkým a opravdu důstojným svátkem. Těší mě pochopitelně radost všech návštěvníků a věřím, že svátek nebude prožit marně a že si z něj naše děti uchovají potřebné návyky a dovednosti,“ uvedla starostka Terezie Radoměřská.

Kromě už uvedených organizací děkujeme společnostem Mattoni, Pražská plynárenská a Metrostav, spolku Prevence dětem, Skautskému institutu, Nadaci Pražské děti, organizacím Mezi námi a Women for Women, Autoklubu České republiky, Rugby Slavia a středisku volného času Jednička.

Za rok na shledanou!