Jediná výstava, kterou si v těchto dnech můžete prohlédnout skutečně bez zábran, je expozice mladé sochařky Dagmar Šubrtové. Výstavním prostorem jsou tentokrát výklady hotelu AXA v ulici Na Poříčí 40 na Novém Městě.

Všestranná umělkyně Dagmar Šubrtová vystudovala Střední průmyslovou školu sklářskou v Novém Boru a poté pražskou UMPRUM, kde byla studentkou v sochařském ateliéru profesora Kurta Gebauera. Kromě soch se zabývá tvorbou různých objektů, blízký je jí i svět fotografie – zkrátka střídá volně různé žánry. Miluje přírodu a je pro ni velmi důležitá vazba na okolí a na místo, kde se pohybuje a žije.

Hotel AXA je významným funkcionalistickým skvostem v centru Prahy. Postavil ho architekt Václav Pilc v letech 1930 – 1932 a nedávno byl citlivě zrekonstruován jeho dědici tak, aby sloužil dál ve stejném duchu jako kdysi na začátku 20. století.

Galerie »Výklady AXA« je už známým a etablovaným výstavním prostorem. Expozice malířů, sochařů a výtvarníků se v nich obměňují jednou za čtvrt roku, a jejich díla si tak mohou prohlédnout návštěvníci hotelu, oblíbeného bazénu i fitness centra nebo i náhodní kolemjdoucí. To vše se děje podle konceptu současné majitelky Běly Friedländer, která dala podnět ke vzniku galerie. Více se dozvíte na www.axa-hotel.cz.

Zajděte si na výstavu a poznejte dílo Dagmar Šubrtové – pod kurátorským vedením Ivy Mladičové vystavuje svá díla do 13. prosince. Otevřeno je denně od 9 do 18 hodin.