Bohatý program, včetně tvůrčích vánočních dílniček pro nejmenší, čekal na návštěvníky Adventního zpívání na Kozím plácku, pořádaného městskou částí Praha 1 ve spolupráci s místním Kozím spolkem. Oblíbený cyklus nyní uzavře setkání na Petrském náměstí, tentokrát zvané Andělské zpívání, které se uskuteční ve čtvrtek 14. prosince.

„Akce na Kozím plácku jsou vždycky skvělé a přátelské a je vidět, že se tady lidé velmi rádi scházejí,“ vyzdvihla starostka Terezie Radoměřská, jež setkání před zcela zaplněným prostranstvím slavnostně zahájila.

Program otevřel skvělý muzikant Petr Kadlček s doprovodem, následovaný přípravkou chlapeckého pěveckého sboru Bruncvík, divadélkem Koník s hrou Vánoce, Saxofonovým a klarinetovým orchestrem a na závěr pak dnes už legendárním Podřipským žesťovým kvintetem vedeným českým „Louisem Armstrongem“ Pavlem Šorkem.

Velmi dobrou tradicí je při sousedských setkáních na Kozím plácku výborné občerstvení, o něž se opět postaraly restaurace Katr a společnost VinoVinoVino. Návštěvníci si tak mohli pochutnat na velmi dobrých vinných klobásách, bramborovém salátu, zelné polévce, vánočce, chlebech s pomazánkami, svařáčku anebo vybraných produktech vyhlášených vinařství a vinařů.  

Andělské zpívání se Petrském náměstí se koná ve čtvrtek 14. prosince od 17 do 19 hodin a těšit se můžete na pěvecký sbor zdejší základní školy a gymnázia Gut!, vánoční revue plnou písniček, tanců a soutěží Ahoj, děti!, pěvecký sbor Církve bratrské a Podřipský žesťový kvintet. Kromě toho si (nejen) děti budou moci ozdobit vánoční perníčky.