Časovkou čtyřčlenných a osmičlenných družstev z Hellichovy ulice na vrch Petřína začal další ročník benefičního Metrostav Cyklo Handy Maratonu, který za podpory Městské části Praha 1 pořádá spolek Cesta za snem.

„Cyklistická družstva, jejichž důležitou součástí jsou i zdravotně handicapovaní sportovci, mají před sebou 2 222 kilometrů, které musejí zdolat v limitu 111 hodin. Městská část Praha 1 je tradičním a hrdým partnerem této významné sportovní a zároveň benefiční akce,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který slavnostně odstartoval úterní úvodní časovku.

Ta v úmorném vedru nekompromisně stoupala až na vrchol Petřína. „Musím výkony sportovců obdivovat, protože tato trasa je sama o sobě náročná, a v tomto počasí obzvlášť,“ ocenil Oldřich Lomecký. „Kde jinde uspořádat časovku než na Petřín?“ zareagoval s úsměvem Heřman Volf, handicapovaný sportovec tělem i duší z pořádajícího spolku Cesta za snem.

Metrostav Cyklo Handy Maraton je nejdelší cyklistický závod v České republice, určený čtyřčlenným a osmičlenným týmům, v nichž musí být minimálně jeden zdravotně handicapovaný cyklista. Závodí se formou týmové štafety a závodníky čekají etapy v Čechách i na Moravě s výjezdem do Rakouska. Cíl bude tuto sobotu na Kampě.

„Je to skvělé spojení handicapovaných i nehandicapovaných sportovců, kteří názorně ukazují, že mohou být plnohodnotnou součástí jednoho týmu,“ vyzdvihl radní Prahy 1 pro kulturu a sport Filip Kračman, který se rovněž zúčastnil startu petřínské časovky.

Více informací: www.cestazasnem.cz.