Člověk občas dostane chuť osladit si život a zahřešit si dobrým zákuskem. A když jej navíc můžete sníst v krásném prostředí nádherně zrekonstruovaného dvora, váš chuťový zážitek to ještě více umocní. Mimochodem, v této cukrárně na Národní 37 mají asi největší větrníky a věnečky, jaké nikde jinde v Praze nejspíš neuvidíte. A ceny jsou víc než příjemné.

V současné době je na Národní veliký rachot, ale jakmile vejdete do dvora, dostanete se do oázy ticha a příjemného prostředí, jež je skvělé pro chvíle odpočinku nebo pro pracovní schůzku.

Všechny zdejší zákusky jsou domácí výroby, a pokud si je budete chtít objednat na domácí oslavu nebo budete-li chtít nějaký narozeninový či svatební dort, není to nic nemožného.

„Záleží na sortimentu, podle toho je třeba včas dát objednávku,“ říká vedoucí Martina Heidlová Šrámková a dodává: „Řešíme nejen domácí oslavy, ale například i firemní rauty.“

Od pondělí do pátku mají otevřeno od 8.30 do 19.00, v sobotu od 10.00 do 19.00. Cukrárna Na nádvoří patří mezi podniky, které nejsou zásadně orientovány na zahraniční klientelu, a proto ji úbytek turistů a covidová kalamita zase tolik nepostihly. Navíc lidé se za osm let provozu „naučili chodit“ a vědí, kde je dobře.

A tak kdo ještě tuto cukrárnu nevyzkoušel, je srdečně zván!