Poznejte pražskou divočinu!

Nevíte, jak se zabavit v souladu s aktuálními vládními nařízeními? Prozkoumejte s námi pražskou přírodu.

Viděli jste potápku roháče, potkali bobří hrad? Příroda hlavního města je útočištěm mnoha zajímavých a často chráněných druhů rostlin a živočichů. A zároveň představuje nečekaný prostor pro dobrodružné výlety a zajímavá bádání.

Národní muzeum nabízí v dnešní nelehké době všem obyvatelům Prahy jedinečnou možnost, jak aktivně trávit víkend osamotě nebo s rodinou, ale hlavně aktivně.

V termínu 30. 4.  – 3. 5. 2021 proběhne mezinárodní projekt s názvem City Nature Challenge (https://www.citynaturechallenge.cz/praha), jehož cílem je mapování městkého přírody pomocí chytré mobilní aplikaci iNaturalist (https://www.inaturalist.org/) . A zapojit se může opravdu kdokoliv! Každý sám a přitom společně můžeme ukázat světu jedinečnost pražské přírody.

Je to jednoduché. Stačí si do vašeho chytrého telefonu stáhnout mobilní aplikaci iNaturalist, zaregistrovat se a fotit rostliny a živočichy kolem sebe. Není potřeba být profesionální biolog. Pokud si nebudete jistí tím, co jste pozorovali, aplikace vám s určením pomůže.

Veškeré informace o projektu a o tom, jak se do něj zapojit, naleznete na stránkách www.citynaturechallenge.cz.