Půvabná Francouzka Chantal Poullain, žijící v Česku již několik desítek let, založila v roce 1993 nadaci s názvem Archa Chantal, která má za cíl především zlepšovat prostředí pro děti v nemocničních zařízeních. V úterý 7. prosince byl slavnostně pokřtěn kalendář na rok 2022, jehož koupí můžete i vy přispět na tuto chvályhodnou činnost.

Slavnostního křtu v Galerii Lapidárium se zúčastnil starosta Prahy 1 Petr Hejma. „Nadace Archa Chantal byla zřejmě první nadací, která se začala zabývat tím, aby se děti v nemocnicích cítily alespoň trochu lépe. Dnes už dobře víme, že veselé a barevné prostředí ve zdravotnických zařízeních pomáhá dětem překonat různé nemoci daleko snadněji. I proto opravdu rádi tuto činnost podporujeme,“ prohlásil starosta.

Chantal Poullain věří, že veselé prostředí vytváří i pozitivní myšlení. „Myslím si, že jsme si to v této zvláštní době začali ještě více uvědomovat. A to je dobře, protože na pozitivním myšlení je celý náš projekt postaven. Nadace je moje srdeční záležitost a jsem ráda, že ji podporuje i pan starosta Hejma,“ řekla sympatická Francouzka.

Kalendář s názvem Proměny bez proměn obsahuje unikátní fotografie známých českých osobností od Petra Kurečky. Samotné fotky obsahují i krátké texty popisující pocity jednotlivých herců, zpěváků nebo sportovců z období koronavirové pandemie. Výtěžek z prodeje kalendáře opět poputuje do vybraných dětských zdravotnických zařízení.

Více informací naleznete na webu: www.kalendarpromeny.cz.