Cestovatelské večery ve volnočasovém centru Jednička v Truhlářské 8 jsou už stálicí. Každý měsíc zde Barbora Müllerová, programová koordinátorka a sama velká cestovatelka připraví setkání se zajímavou osobností i zemí.

Nedávno jste zde mohli poznat Jiřího „Kafino“ Kafku, bývalého fotbalového rozhodčího, který vyprávěl o africké Gambii. Jiřímu změnila kdysi jedna jediná cesta život tak, že když se z ní vrátil, svou profesi pověsil na hřebík. Omylem nebo řízením osudu se na ni jako necestovatel vypravil sám, všechny nenadálé nesnáze překonal a vzbudilo to v něm zvědavost a elán pro všechny cesty další. 

Na dubnovém setkání přivítáme Miroslava Hřebena. Ten nás seznámí s nejstarší a nejznámější dálkovou trasou Bulharska, svatým grálem bulharské turistiky. Trasa vede od západu po východ země, přes pohoří Stara planina a je dlouhá 600 km. V květnu máme možnost poznat Petra Koska a jeho cestu po USA. Bude vyprávět o 1300 km dlouhé trase pouštěmi, kaňony a náhorní plošinou Colorado Plateau v Utahu a Arizoně. 

Oba večery jsou pořádány ve spolupráci s obchodem Nalehko z Truhlářské ulice, který vás zaručeně naučí balit na cesty prakticky a efektivně. 

Více informací najdete zde.