Produkt s více než stopadesátiletou historií, to je porcelán z Dubí. V Praze 1 má svůj obchod, který se nachází v Perlové ulici. Porcelánové výrobky mají rokokový tvar a tzv. cibulový dekor, kterým se proslavily skoro po celém světě a jsou nedílnou součástí nejedné české domácnosti. Kvalita, odolnost a estetická hodnota se po dlouhé generace zkrátka nezapře.

Stovky tvarů a druhů výrobků určených především do kuchyně na vás čekají v originální prodejně nedaleko Národní třídy. Český porcelán Dubí samozřejmě zachovává tradici a drží si sortiment, který ho proslavil. Jen zmíněné „cibulové“ provedení čítá na 850 tvarů. To ovšem neznamená, že se zde neobjevují stále nové modernější designové kusy. Ve výrobě jdou s dobou, což je vidět i na samotném zpracování. Porcelán totiž v klidu můžete dát do mikrovlnné trouby či myčky.

Jak už byl řečeno, Český porcelán Dubí si udělal skvělé jméno i za hranicemi. Zejména asijský trh jejich tradiční tvary a právě tento dekor doslova miluje. Co naopak nejvíce kupují čeští zákazníci vás možná překvapí. Jsou to porcelánové verze dobře známých plechových hrnečků. Ať už máte jakýkoliv vkus, tak vězte, že všechno v obchodě je vyráběno s maximální pečlivostí neuvěřitelně zručnými pracovníky dubské továrny.

Skvělý tip na dárek pro své blízké, ale i výborná volba, jak stolovat ruku v ruce s tradičními českými výrobky. Zastavte se v Perlovce! Milé dámy vám ochotně poradí. Otevřeno je pondělí až pátek 9 – 18 hodin.

Perlová 1, Staré Město