Truhlářská 10, Praha 1

Milan Murárik prodává peněženky, kabelky, brašny nebo opasky ve své provozovně již 22 let. Zatímco se stále více mluví o útlumu zpracování kožešin a kůží, sám vidí v kůži velmi ekologický materiál. Problémem je, že u nás chybí její zpracovatelé. České hovězí kůže musí za svými zpracovateli do Itálie, do Toskánska, protože u nás není dostatek koželužen. Vlastně jen jedna, ale ta je specializovaná na výrobu materiálu pro rukavičkáře.

Kožená peněženka vyrobená v České republice, vydrží při běžném používání asi dvacet let. Pan Murárik prodává české zboží vyráběné několika dodavateli. V sortimentu, mimo peněženek a opasků, má několik druhů a velikostí kabelek, aktovek či brašen. Drobné úpravy zboží provádí přímo na místě. Pokud si vyberete pásek, zkrátí vám jej během několika minut. V katalogu prodejny je velká nabídka všeho zboží, které lze také přizpůsobit přání zákazníka.

Zajímavé je, že po bitvách se zastánci konce chovu kožešinových zvířat u nás, s hovězími kůžemi je všechno jinak. „Kůže je ekologický materiál a navíc výrobky z české kůže jsou spojeny s mnohem menší ekologickou zátěží, než například s dopravou zboží z mimoevropských destinací,“ vysvětluje pan Murárik.

Domácí výrobky z české kůže mají dobrý zvuk nejen u nás. Tento trend již čeští zákazníci pochopili a začínají chtít kvalitu, proto firmu moc nepostihl odliv turistů. Mohlo by se zdát, že pravá kůže a ruční práce s sebou nese také vyšší cenu. Překvapivě není to pravda. „Před dvaceti lety stál kožený opasek 480 Kč, dneska stojí 550 Kč. Naši zákazníci jsou lidé napříč všemi věkovými i sociálními skupinami. Jejich krédem je koupit si za rozumné peníze věc, která je kvalitní a za rozumné peníze,“ prozradil pan Murárik.

Pokud budete potřebovat nový opasek, tak už víte, kam si pro něj máte dojít. Otevřeno je od pondělí do pátku, od 10:00 do 18:00 hodin.