Historie České pošty, dříve Československé pošty, sahá hluboko do staleté historie. Není proto divu, že za celou dobu jejího fungování se v její sbírce objevila neuvěřitelná spousta uměleckých děl, technických zajímavostí, architektonicky významných budov a dalších pamětihodností. Mnozí lidé vnímají poštu a pošťáky pouze jako doručovatele svých zásilek či budovu, ve které si musí vystát dlouhou frontu. Možná je ani nenapadne, že Poštovní muzeum ukrývá jak poštovní vzpomínky na staré mocnářství, tak i umělecké návrhy poštovních známek od těch nejpřednějších autorů. A že budovy pošt často skrývají nádhernou a hodnotnou výzdobu. A právě nápravu těchto představ si klade za cíl projekt nazvaný Poklady České pošty.

Jedná se o třídílný pořad o výjimečných místech České pošty v hlavním městě (hlavní pošta v Jindřišské, poštovní pobočka na Pražském hradě a Poštovní muzeum), které se vážou k historii, ale i současnosti poštovnictví. Diváci se tak dostanou nejen do veřejných prostor, podívají se na současné výstavní prostory, ale nahlédnou i tam, kam se běžný turista v Praze nepodívá.  Pořadem provází sopranistka Markéta Fassati, která spolu se svými hosty seznamuje diváky s historií a využitím budov, v souvislostech odkazuje na historické milníky, popisuje současný stav a představuje budoucnost. Ve všech dílech vystupuje generální ředitel ČP Roman Knap, dále pak také ředitel Poštovního muzea Jiří Střecha a kurátoři sbírek Jan Kramář, Martin Jahoda a Pavel Kovařík.

Každý díl má stopáž 12-15 minut. V jednotlivých dílech jsou vyobrazeny historické fotografie i dobové plány. Zároveň je v nich také obsažena hudební stopa – od poštovních písní po skladby Karla Hašlera, které se pojí s národní hrdostí, vlastenectvím a láskou k zemi. Spojení s Karlem Hašlerem je také umocněno loňským výročím 80 let od úmrtí skladatele v Mauthausenu dne 22. prosince 1941.

“V těchto dokumentech je vystiženo, čím je Česká pošta výjimečná a že na ni můžeme být hrdí. Je to takový odkaz budoucím generacím,” říká generální ředitel ČP Roman Knap. “Příprava celého dokumentu mě jen utvrdila v tom, že naše historie je opravdu velmi bohatá a díky staletým zkušenostem máme z čeho čerpat i v budoucnosti”, říká sopranistka Markéta Fassati, která pořadem provází a připravovala taktéž scénář.

Každý díl je vybaven českými a anglickými titulky. Všechny tři díly jsou zdarma ke shlédnutí na Youtube kanálu České pošty.

Poklady České pošty – Pošta v Jindřišské, pořadem provází Markéta Fassati