Ve středu se uskutečnilo poslední Setkání s kulturou před prázdninovou pauzou, tentokrát na téma Poklona uctivá. Oblíbený cyklus hudebních odpolední se těší velké oblibě seniorů z Prahy 1 a i tentokrát byl sál Malostranské besedy plný. Velkým aplausem přivítal Zlatku Bartoškovou a její hudební doprovod Zuzku Grosmanovou a Jiřího Toufara.

Na úvod diváky přivítali Helena Čelišová, ředitelka Střediska sociálních služeb Praha 1, a 1. místostarosta David Bodeček. Slova na jevišti se tentokrát ujala také vzácná návštěva, česká rodačka paní Lidunka Vacková žijící v kanadském Vancouveru. „Z pozice pokročilého seniora, který neustále cestuje mezi Vancouverem a Prahou, i z pozice profesionála, který se zabýval na obou stranách studiem některých aspektů života seniorů, můžu říct jediné, že to, co dělá speciálně Praha 1 pro své seniory, jsem nikdy nikde neviděla,“ ocenila paní Vacková péči o naše nejstarší obyvatele.

Po uvítacích slovech přišla na jeviště zpěvačka Zlatka Bartošková se Zuzkou Grosmanovou a Jiřím Toufarem. Po prvních tónech úvodního šansonu s názvem Tisíckrát bylo jisté, že následující minuty budou plné nádherných melodií a moudrých textů.

Nic se neboj, všechno se sčítá,
nic není zbytečné.
Každý člověk
objeví krásu tam,
přesně, kde sám chce.

(píseň Tisíckrát, text M. Karez)