V Truhlářské již devět let nabízí své služby kavárna Čerstvě pražená káva. Celkově je na trhu s kávou přes patnáct let. Od začátku se specializovala na dodávky kvalitní kávy, konkrétně pro restaurace a filmové cateringy.

„Od začátku jsem věděl, že chci k zákazníkům přistupovat individuálně a zprostředkovávat širší veřejnosti naše bohaté zkušenosti a povědomí o kávě. Vím, že život je moc krátký na průměrnou kávu do kelímku. Otevřeli jsme proto prodejnu, kde se specializujeme na prodej čerstvě pražené kávy a také jsme spustili nový e-shop,“ popisuje její majitel Michal Jakoubek.

Můžete si vybrat ze 36 kávových specialit. Dozvíte se kompletní informace o kávě, z jakého je regionu, jakým způsobem byla sbírána a zpracována, jakou má certifikaci a kompletní chuťový profil nebo k jaké přípravě se hodí. Ke kávě si můžete každý den dát moučník či ručně vyrobené pralinky. Vybírat lze z několika druhů např. levandule, limetka, zelený pepř, chilli… V nabídce na prodejně najdete mimo jiné i domácí kávovary či baristické pomůcky.

Panuje zde otevřená, přátelská atmosféra. Maličký, avšak útulný podnik pěstující prvorepublikové ctnosti, tradice a zvyky působí v dnešní uspěchané době, jako by se tu zastavil čas. Někdy za pultem stojí přímo majitel, který se celý život řídí radou svého otce Pavla Jakoubka: „Když si myslíš, že jsi nejlepší, je to začátek konce“.

Obchůdek si také oblíbili vážení hosté jako například Taťána Gregor Brzobohatá, Roman Vojtek, Kristina Kloubková, Eva Čížkovská a další.

Informace o našich provozovnách, ale i další zajímavosti si můžete přečíst v radničním magazínu JEDNA.