Každý z nás může být umělcem, někdo k tomu nenajde odvahu nikdy a někdo vezme tužku, štětec a začne malovat. Každý to může zkusit, a to bez ohledu na zdravotní stav. Každý může dostat šanci svoje dílo vystavit. Domov Sulická se snaží zviditelnit umění lidí s mentálním postižením, jejichž díla jsou často dechberoucí.

Právě proto jsme vloni vyzkoušeli udělat pražskou malou soutěž pro osoby s mentálním postižením a nazvali jsme jí příznačně „Každý může být umělcem.“ Povedlo se a my se rozhodli uskutečnit celorepublikovou soutěž s výstavou a s možností prodeje obrazů v charitativní aukci,“ uvádí Lenka Kohoutová, ředitelka Domova Sulická.

Pro letošní ročník bylo téma jasně dané „kde to mám rád,“ což se ukázalo jako téma trochu složité, proto jsme byli lehce benevolentní a žádný obraz jsme nevyřadili. Pokud někdo poslal obraz s plameňákem, bereme to prostě tak, že se chodí rád dívat na plameňáky do ZOO.

Letos se do soutěže přihlásili lidé z celé české republiky, máme celkem 105 přihlášených obrazů, z toho více než 80 obrazů jde do charitativní aukce. Celý výtěžek z prodeje obrazu půjde na podporu jeho autora.

Záštitu nad celou akcí převzalo Ministerstvo kultury, což je dalším důkazem, že akce má správný směr. Děkujeme také všem sponzorům, malým i velkým, kteří do toho jdou s námi a věří v to, že umělcem může být i člověk s mentálním postižením, díky!

Výstava všech obrazů od 20. 9. – 10. 10. 2022, Museum Kampa – výstavní sál Konírna, vstup volný.

Charitativní online aukce se uskuteční v 18.hodin na aukčním portálu Livebid.cz

www.domov-sulicka.cz