Končí léto a začíná podzimní část sportovních aktivit a akcí pořádaných Městskou částí Praha 1 pro doslova všechny generace obyvatel. Patnáctka sportovkyň a sportovců si proto v neděli dala sraz v Celnici, kde se konal už tradiční turnaj v bowlingu „O Pohár starosty Městské části Praha 1“.

 „Myslím, že jak přihlížející, tak i samotní hráči si dnes určitě přišli na své a užili si skvělý podvečer. Ale to u našeho bowlingového turnaje není nic výjimečného, protože jeho účastníci tento sport opravdu ovládají a dívat se na ty nejlepší je pak skutečně zážitek,“ vyzdvihl hlavní pořadatel a radní Prahy 1 pro kulturu, sport a mezinárodní vztahy Filip Kračman, na kterém vůbec nebylo znát, že o čtyřiadvacet hodin dříve zaběhl osobní rekord při Birell Grand Prix Praha.

A my, kteří jsme turnaj sledovali na vlastní oči, jsme mohli jeho slova jen potvrdit. A jak se můžete sami přesvědčit, fotografie z turnaje se k jeho slovům rovněž připojily.

Mezi ženami nakonec zvítězila Jarovská, druhá skončila Sopková a třetí Hlavová. U mužů bylo pořadí třech nejlepších následující: Štafa, Šafařík a Kuděj.