Na Malé straně v Karmelitské ulici je od roku 2001 květinářství, které nazvala paní majitelka Carmelita. Krámek je to malinký a útulný, na příjemném místě pod Petřínem. Najdeme tu široký sortiment řezaných květin, květin venkovních hrnkových, pokojových kytek, ale taky různé zajímavé přízdoby a doplňkovou zeleň. Majitelka paní Lenka Uhlářová není z Malé Strany, za prací dojíždí a má to tady moc ráda.

 „S láskou připravujeme svatební kytice, bývá to tak, že nevěsta nebo ženich, kteří květiny objednávají se nám svěří s tím, že jim naše květinářství někdo doporučil. Pak už nemůžeme zklamat a lidé se k nám vrací i pro jiné vazby pro slavnostní účely,“ říká paní Uhlářová. „Rády také vyhovíme objednaným zakázkám pro ambasády v okolí. Někdy jsou to slavnostní květiny a dekorace podle tradic té či oné země a že to není zrovna lehké zadání si asi umíte představit,“…usmívá se paní majitelka.

Potřebujete pomoci s pokojovými květinami v bytě? Paní Uhlářová si udělá čas, zajde přímo za vámi a poradí na místě. I tímto způsobem se zařadila mezi tzv. malostraňáky. Se svou vstřícnou a otevřenou povahou žije ve svém květinářství tak, jako na malém městě. Kdysi se sblížila i s paní Topolovou, která mluvila o svých synech Jáchymovi a Filipovi, když spolu zastříhávaly ibišky. A tak měla možnost blíže poznat zázemí rodiny, která je po generace kulturně proslavená.