Opatovická 26, Nové Město

Pokud byste v Praze hledali lokalitu, kde se nachází nejvíce podniků pro studenty a obecně mladé lidi, patřila by Národní třída a její blízké okolí k těm, kde takových míst naleznete skutečně mnoho. Koncept těchto kaváren, barů, hospod a restaurací byl vždy postaven na setkávání lidí.

Provozovatelé restauračních zařízení byli bohužel donuceni světovou pandemií a vládními opatřeními změnit fungování svých podniků a zřídit například výdejní okénko nebo rozvoz jídla. Café Jericho je podnik, který se rozhodl s krizí bojovat i přesto, že je zaměřený právě na mladé lidi. Nachází se v Opatovické ulici naproti Kostelu sv. Michala v Jirchářích. Název by napovídal, že se jedná pouze o kavárnu. Výbornou kávu nebo čaj na zdejším menu samozřejmě naleznete, ale to není zdaleka vše. Mají zde vybrané pivní speciály, širokou nabídku vín a dalších alko i nealko nápojů. V neposlední řadě musíme zmínit vynikající teplou kuchyni.

Café Jericho za svou šestnáctiletou historii nabízelo pouze studené pokrmy. Vloni v zimě se majitel Havel Parkán rozhodl zrekonstruovat její prostory, aby mohl nabídku rozšířit i o teplé pokrmy. Zajímavý a nápaditý výběr u denního menu restaurace ocení nepochybně každý znalec jídla.

Je ale vůbec možné udržet podnik v chodu v době pandemie? „Je to na hraně mezi tím restauraci úplně zavřít nebo se snažit fungovat,“ potvrzuje složitou situaci pan Parkán. Café Jericho však s krizí bojuje všemi dostupnými možnostmi. Zastavit se tedy můžete u výdejního okénka každý všední den od 11:00 do 20:00 hodin. Pokud se vám nechce do mrazivých ulic centra Prahy, můžete si jídlo objednat nebo si zakoupit voucher na dobu, kdy si opět budeme moci zajít s přáteli na dobré jídlo a pití.

Každý nákup jednoznačně napomůže udržet v chodu místo, jako je právě Café Jericho, které navzdory všem zmíněným okolnostem nevzdalo boj s nepřízní osudu. Vynikající jídlo a pití spojené s příjemnou obsluhou jsou totiž tou nejlepší pozvánkou zavítat právě sem!

Více na: www.cafejericho.cz.