Základní škola Brána jazyků s rozšířenou výukou matematiky si v úterý večer připsala devětadvacátý ročník tradičního společenského večera, který i letos pořádala v nádherných prostorách paláce Žofín. Večer se nesl ve znamení elegance, hudby a byl plný nezapomenutelných vystoupení žáků devátých tříd, večer začal předtančením deváťáků.

Na plesu nechyběl ani místostarosta pro školství, David Bodeček, který akci okomentoval slovy: „Tento večer je nejen oslavou dosavadních úspěchů žáků, ale i příležitostí, jak si vyzkoušet, co všechno už umíte, ať už na parketu, nebo ve společnosti.“ Ve své úvodní řeči vzdal hold stávajícímu řediteli, který odchází do důchodu.

Ředitel školy Petr Tlustý v zahajovacím proslovu připomněl, jak důležitá je pro školu tradice pořádání společenského večera: „Každý ročník plesu je pro nás milníkem, který ukazuje, jak škola jako komunita roste a jak se žáci stávají nejen lepšími studenty, ale i lidmi.“  První ročník plesu proběhl už ve školním roce 1994/1995 a nebýt vlivem koronavirového období způsobeného ročního výpadku, šlo by dnes o třicátý ročník. 

Žáci devátých tříd po předtančení, stužkování a děkovných proslovech, ve kterých vyzdvihli hlavně své třídní učitele, vyzvali při žákovské volence své rodiče a blízké k tanci. V rámci večera se konala i soutěž o věcné ceny, která přilákala řadu zájemců a vyvrcholila losováním osmi hlavních cen.

V programu vystoupily žákyně devátých tříd: Margaryta s baletním číslem, Karolína s dvěma kamarádkami stepovala, Nina s taneční skupinou HP Group zatančila na mix písní k-popu, spolužačky Hanna a Anna zazpívaly moderní popové písně a Veronika s kamarádkami z taneční skupiny Freedom zatančila čardáš. Nechybělo ani předpůlnoční taneční překvapení – několik žáků 9. A zatančila moderní kreace na k-popový hit.

Hudební skupina Repete se zpěvačkou Michaelou Glagoličovou svými melodiemi udržovala až do půlnoci skvělou atmosféru a nabízela bohatý repertoár, kterým rozproudil tanečníky. Účastníci budou vzpomínat na skoro závěrečný půlnoční kankán.

Večerem moderátorsky provázel Roman Elner spolu s bývalou žákyní školy Hanou Tomášovou.

Ples byl pro všechny skvělou příležitostí společně oslavit úspěchy a talent žáků školy, popovídat si a zhodnotit uplynulé roky za chvíli končící školní docházky současných deváťáků. Večer opět ukázal, že ZŠ Brána jazyků s rozšířenou výukou matematiky je místem, kde se dbá na rozvoj každého žáka, nejen v akademickém směru, ale i v uměleckém a společenském.