Nedělní podvečer patřil v Celnici tradičnímu bowlingovému turnaji, jehož nejlepší účastníci si domů na konci odnesli „Pohár Městské části Praha 1“. Cesta k němu ale nebyla jednoduchá – o vítězství v turnaji totiž bojovalo 34 sportovkyň a sportovců.

„Dnešní turnaj je střípkem z bohaté mozaiky akcí a aktivit, při kterých se mohou sousedé z Prahy 1 potkávat a navzájem poznávat,“ uvedl radní Prahy 1 Petr Burgr, do jehož gesce spadá mj. i sport.

Milovníků bowlingu se v Celnici nakonec sešlo opravdu dost, a tak ty nejlepší čekala na dlouhé cestě k poháru řada náročných a napínavých soubojů. Jak se nám ale někteří z nich svěřili, strávili díky turnaji pořádanému Městskou částí Praha 1 ideální závěr víkendu a klidně by hráli i dál. A není divu, protože bowling v sobě spojuje sport i přátelské setkání.

„Bowling je sportem, který není vůbec jednoduchý a dá zabrat, na druhou stranu vám ale nebrání v tom, abyste si u něj s ostatními hráči a přáteli popovídali,“ vysvětlil Petr Burgr.

A kteří borci byli nakonec nejlepší? Mezi ženami obsadily první tři místa Dana Mašková, Romana Jarovská a Irena Sopková. Mezi muži byla pořadí vítězů následující: Ondřej Slavík, Pavel Štafa a Albert Jarovský.

Srdečně gratulujeme a všechny milovníky bowlingu už teď zveme na další turnaj Prahy 1, který se v Celnici uskuteční v nedělizná 2. června. Více informací lze získat na Oddělení sportu na adrese dorian.gaar@praha1.cz.