Po roce se opět na česká a moravská náměstí vrátil svátek jazzové hudby – Bohemia JazzFest. Festival, který před třinácti lety založil světově uznávaný kytarista a sympaťák Rudy Linka. A také letos tato jedinečná hudební šňůra začala na Staroměstském náměstí. Na všechny koncerty je vstup zdarma.

Během dvou dnů vystoupila na Staroměstském náměstí řada skvělých světových muzikantů – zpěvačka Soia, Martina Bárta a Marcus Gartschock, Enrico Rava New 4ET, Miroslav Hloucal Quintet, Elmhurst College Jazz Band či Mike Stern a Randy Brecker Band.

„K oslavám 100. výročí založení naší republiky se připojuje i Bohemia JazzFest, během kterého legendární kapely a muzikanti rozezní náměstí po celém Česku. Od 9. do 17. července a jako vždy zdarma,“ pozval Rudy Linka.

Festival si v Praze tradičně nenechal ujít ani starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který Bohemia JazzFest každoročně podporuje. „Bohemia JazzFest je jednou z vrcholných hudebních akcí nejen léta, ale celého roku. A rozhodně by si ho neměli nechat ujít jak fanoušci jazzu, tak prostě skvělé muziky,“ ocenil Oldřich Lomecký.

Bohemia JazzFest se stal v krátkém čase jedním z největších letních jazzových hudebních festivalů v Evropě. Časopis Downbeat ho dokonce uvádí jako jednu z nejvýznamnějších světových kulturních akcí. Rudy Linka chce jeho prostřednictvím představovat a propagovat špičkový světový jazz v České republice. Každý rok festival přiláká téměř 100 000 jazzových fanoušků na historická náměstí po celé zemi.

Další informace: www.bohemiajazzfest.cz.