Mělnická 583, Malá Strana

Dobré jídlo a pití pro místní, přátele a známé. Taková byla myšlenka pana Štěpána Kloučka, když se před čtyřmi lety rozhodl otevřít si malé sympatické bistro na Újezdě. A dnes to jsou právě místní, kteří pomáhají bistru Diversion překonat těžké časy.

Když pan Klouček v roce 2016 otevíral svoje bistro Diversion v Mělnické ulici, chtěl místním zákazníkům nabídnout rychlé a dobré jídlo. Proto si v tomto malostranském bistru zakládají především na poctivých signature burgerech a pastě. „Pro naše burgery bereme podplečí z mladého býka z farmy z Měšic a dalších malých farem. Těstoviny PASTA FIDLI odebíráme z chráněné dílny Modrý domeček, což nám připadá jako skvělý koncept. Našim zákazníkům můžeme servírovat vynikající pastu a podpoříme tím osoby s handicapem,“ popsal myšlenku bistra jeho majitel Štěpán Klouček.

A k dobrému jídlu patří samozřejmě dobré pivo. I proto zde čepují pivo Hubertus z pivovaru v Kácově a za vyzkoušení rozhodně stojí také domácí pivní koktejly. Bistro Diversion však zažívá nelehkou dobu, funguje pouze z okénka a rozváží menu svým autem přímo k zákazníkovi. Když budete mít štěstí, doveze vám pokrm sám veselý pan majitel. „Náš podnik je založený na místních obyvatelích, kteří si jej oblíbili, a to se nám nyní vrací,“ dodává pan Klouček, který se v gastronomii pohybuje od svých osmnácti let. I tak mu nyní s provozem finančně vypomáhá rodina.

Tak snad se brzy zase setkáme u jednoho z pěti stolů v tomto malém rodinném bistru nad šťavnatým burgerem a třeba horkým pivním grogem. Více na www.diversionbistro.com.