Od 15. května bude v Malostranské besedě zpřístupněna vynikající výstava fotografií Jana Saudka, která se koná jako dárek k umělcovým narozeninám.

„Začít běžný život po vládních opatřeních v tak krásném kulturním zařízení, jako je Malostranská beseda, výstavou fotografií takové hvězdy, jako je Jan Saudek, to je hodně dobrý počin,“ pravil místostarosta a radní pro kulturu MČ Praha 1 Petr Burgr při instalaci výstavy k 85. narozeninám mistra Jana Saudka.

Jeho fotografie v nádherném prostoru podkrovní galerie Besedy skutečně září. 85 snímků je případný výčet práce tohoto světoznámého fotografa. Sám nám k tomu skromně řekl jedno ze svých profesních mouder: „Dobrý fotograf má udělat sedm skvělých fotografií. Já jich dokázal pět a asi už to tak i skončí.“

Jan Saudek posledních 25 let vypadá úplně stejně, jen se občas mění dámy kolem něj. Jeho fotografie jsou jako on. Budou žít věčně. Jeho poslední stávající žena Pavla je matkou jeho třech dětí a sic se trochu chlubil, že je dost zájemkyň o to mít s ním potomka, těší se, až povede příští rok do školy svou dceru a další potomci už nebudou.

Výstava začíná 15. května a její konec je naštěstí v nedohlednu, pokud o ni bude zájem. Otevřená bude od 10 do 19 hodin. Navíc bude potřeba sledovat program Malostranské besedy, protože Jan Saudek se na své výstavě určitě občas objeví, a bude tak možné získat jeho podpis a vyslechnout si jeho štiplavé komentáře či vtipy. Je třeba také sdělit pro neznalé, že v Besedě jezdí výtah a jen tu poslední část na „půdu“ je potřeba dojít.