Hledáte-li originální dárek pod stromeček, tak pro vás máme tip. Procházkou po Národní třídě sejděte do ulice Karoliny Světlé a po pravé straně ulice objevíte obchod s názvem BALKANOVA. Již od roku 2008 dovážejí a prodávají zejména bulharský vlněný a řecký hedvábný textil, víno a další proslulé balkánské poklady.

Majitel obchodu, sympatický pan Georgi Bečev je Čech, ale jak je zřejmé, jeho předci pocházejí z Bulharska. Podnik dlouhá léta patřil k vlajkovým lodím obchodů na Malé Straně, majitel se však rozhodl pro změnu, objevil krásný prostor s duší na Starém Městě, který doplnil o nový klasický dobový dřevěný portál s měděnými vývěskami. Rodina vedla majitele k tomu ctít tradici místa, odkud pochází, a on při návštěvách země svých předků objevil sortiment, jenž mu učaroval. Jsou to vlněné přírodní produkty, tkané koberce, vlněné deky, látky a oblečení.

Toto zboží má v Bulharsku, ale i v celém světě velký a nevídaný ohlas pro svou krásu, hřejivost, praktičnost a originalitu. Je vyrobeno z přírodní vlny a z přírodních materiálů a značka ECO se zde vůbec nemusí zdůvodňovat.

V Balkanově nabízejí kromě velkého výběru dek, teplých přehozů a koberců také zimní čepice, šály a hedvábné šátky i teplé kvalitní ponožky z vlny. Jako dárek zde můžete zakoupit i kosmetiku z bulharských růží a olejů, známou svou šetrnou výrobou a ekologickým zpracováním.

Sympatický majitel má co nabídnout, a kdyby někdo opravdu nechtěl hmotné dárky, tak tu má k dispozici obrovský sortiment bulharských vín. Zastavte se v době adventu právě zde a nechte se zlákat. Nebudete litovat.

Po – Pá 11.00 – 12.30, 13.30 – 18.00
So – Ne 13.00 – 18.00

Více na www.balkanova.eco.