Další zajímavý a tentokrát i potřebný podnik vznikl na území Prahy 1 v Bartolomějské ulici 13. Poslední květnový den zde bylo otevřeno komunitní centrum a kavárna s názvem Background.

Provozovatelé celého konceptu jsou manželé Kolští, kteří v Praze vytvořili již dobře známou síť kaváren mamacoffee. V Backgroundu se nyní zaměřují na pomoc lidem z Ukrajiny a proto jádro celého baristického týmu budou tvořit právě nové členky týmu z válkou postiženého území.

Napadlo mě, že bych mohl propojit majitele tohoto objektu s Danielem Kolským, který je zkušeným provozovatelem vyhlášených kaváren a tím se zde podařilo vytvořit také centrum pomoci pro Ukrajinu. A to právě pro ty, kteří hledají propojení s českou komunitou, kteří hledají zaměstnání a chtějí se celkově začlenit do společenského a občanského života u nás,“ popisuje vznik celého projektu starosta Prahy 1 Petr Hejma.

V prostoru budou probíhat také vzdělávací a kulturní akce, tematické dílny, workshopy, kurzy českého jazyka, IT kurzy, nebo kariérní poradenství či ženské skupiny. Na programu bychom měli najít také baristické kurzy.

Pro nás je důležité to, že zde není jenom jedna komunita, ale mnoho komunit, které tvoří jednu. Takovou bychom chtěli Prahu a doufáme, že se to podaří díky tomuto prostoru, kde se lidé budou potkávat,“ vysvětluje celý záměr Backgroundu jeho provozovatel Daniel Kolský.