Patříte k těm, kteří navštíví téměř každý antikvariát? Máte rádi jejich atmosféru, vůni uložených knih, kultivovanost prostoru a v převážné míře i vstřícnost a vzdělanost obsluhujícího personálu? To vše nabízí Antikvariát v Dlážděné ulici 7.

Antikvariát je tu od 90. let minulého století. Jeho personál tvoří tři sympatičtí antikváři a dva výtvarníci. Ti ho také provozují. „Aktuálně tu máme přes dvacet čtyři tisíc kusů knih ze všech možných žánrů. Návštěvníky vždy necháme, aby se porozhlédli, a jakmile projeví zájem, jsme jim k dispozici,“ říká antikvářka Kristýna Hradilová.

V uložených knihách, starých tiscích, bibliofiliích, obrazech a grafikách se tu rychle orientují. „Jednak máme vše rozdělené po odděleních a označené cedulkami, a jednak si toho docela dost pamatujeme z ukládání všeho na patřičná místa,“ dodává její kolega František Lejnar.

Zdejší antikvariát spolupracuje i s aukční síní Vltavín, kam dvakrát do roka putují na vyhlášené akce vzácnější exempláře, které se tu objeví. Zájem zákazníků o nabídku Antikvariátu v Dlážděné ulici neklesá, využít mohou navíc i nákup přes webové stránky www.adplus.cz.

Pokud sami chcete prodat staré knihy, obrazy nebo grafiky, vykupují jednotlivé knihy i celé knihovny, staré tisky, rukopisy, bibliofilie, beletrii, 19. a 20. století, odbornou literaturu, knihy pro děti a mládež, grafiku, obrazy, kresby, sochy, fotografie, staré mapy, svaté obrázky i pohlednice. „Není to ale tak, že bereme vše, co lidé nepotřebují. Tím antikvariáty opravdu nejsou. Nejdříve musíme ty věci vidět a pak se s nabízejícím domlouváme, co bychom případně vykoupili a za jakou cenu,“ upozorňuje František Lejnar. Výkup knih tu mají každé pondělí a čtvrtek od 10.00 do 18.00.

Antikvariát v Dlážděné ulici 7 je otevřený každý všední den od 10.00 do 18.00. Kontakt:  222 243 911 nebo 732 530 690.