Park Lannova nabízí možnost uskutečnit mnoho důležitých akcí pro občany Prahy 1 i za současných přísných hygienických opatření. Jednou z nich je již tradiční turnaj v pétanque „O pohár městské části Praha 1“, ve kterém spolu soupeří aktivní senioři s neuvěřitelným zapálením a nasazením pro hru.

Tento skvělý projekt se uskutečnil letos již po dvanácté. Soutěž probíhá mezi tříčlennými týmy, kterých bylo letos celkem dvanáct z několika městských částí, které Praha 1 inspirovala a přivedla k této sportovní aktivitě.

Máme zde účastníky z domovské Prahy 1, ale také z Prahy 2, 6, 13 a 17, kde se právě díky inspiraci z jedničky začali tomuto sportu věnovat a v jednotlivých částech Prahy tak probíhají i místní turnaje, na které se aktivní senioři a sportovci vzájemně zvou. Vznikají tak nová přátelství a to je také jeden z pozitivních výsledků naší aktivity,“ uvedl Petr Fuksa ze spolku Pétanque pro vás, který společně se Střediskem sociálních služeb Prahy 1 turnaj organizuje.

Organizátoři také zdůrazňují, že Praha 1 je v této aktivitě opravdovým světovým unikátem. Hráči zde totiž začínají svoji kariéru také v pozdějším seniorském věku, takže některým nováčkům soutěže je například sedmdesát pět let. To ocenila i mezinárodní federace tohoto sportu, která činnost seniorů sleduje a fandí ji.

Senioři, kteří by měli zájem začít pravidelně trénovat, mohou navštívit každou středu od 13 do 14.30 hodin park Lannova a v zimním období se trénink přesouvá do haly v Masné, kde jsou k dispozici také speciální pétanqueové koule na indoor. Kontakt pro nové hráče zprostředkuje Středisko sociálních služeb Prahy 1.

Senior tým Prahy 1 se účastní i oficiálních turnajů České asociace pétanque klubů a také mezinárodní zimní ligy.

Dvanáctý ročník turnaje se tedy uskutečnil i za přísných hygienických opatření, kde byly dodržovány maximální rozestupy, jednotlivá stanoviště byla rozmístěna po celé ploše parku a hráči vše zvládli netradičně v rouškách. Samozřejmostí byla řádná a pravidelná dezinfekce sportovního náčiní. A jak to celé dopadlo:

1. místo Senior Tým Praha 1 (Jiřina, Jarka a Václav)

2. místo Praha 17 – Řepy

3. místo Praha 13

Vítězné týmy obdržely samozřejmě poháry a medaile, ale také nádherné dorty, tedy sladkou odměnu od společnosti Apetit. O občerstvení pro hráče se letos postarala restaurace Kotleta.