Nezisková organizace Portus Praha poskytuje sociální služby lidem s mentálním postižením, pořádá vzdělávací kurzy pro zaměstnance v sociálních sítích a organizuje celostátní benefiční kampaň Akce cihla. Do 17. září naleznete stánek Akce cihla v ulici Na příkopě nedaleko Můstku.

„Naším cílem musí být společnost soudržná a schopná postarat se o slabší lidi. Jsem moc rád, že existují nadace a další společnosti, které se tomuto dlouhodobě věnují,“ prohlásil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který Akci cihla tradičně podpořil a udělil jí svoji záštitu.

Vynikající česká herečka Simona Stašová je patronkou projektu i klientů služeb už třináct let. „To není tak, že bych jen já klientům pomáhala, ale i oni mně moc pomáhají,“ uvedla Simona Stašová, jež na podporu Akce cihla odehraje 30. června v Divadle ABC svoje skvělé představení a one woman show „Shirley Valentine“, komedii o hledání sebe sama ženy středního věku.

„Není to jen o mě, ale honoráře se ve prospěch Akce cihla vzdají všichni, kteří se na představení podílejí, včetně scénáristy, uvaděček či agentury, a když se sejde hodně diváků, může se vybrat i třeba více než 200 tisíc korun,“ vysvětlila umělkyně.

Jak lze podpořit Akci cihla? Přímo u stánku zakoupením a ozdobením cihly, zasláním dárcovské sms ve tvaru DMS CIHLA na číslo 87 777 nebo zasláním příspěvku na účet 2300948468/2010.

Více informací: www.akcecihla.cz, www.portus.cz.