Zcela zaplněný kostel svatého Petra Na Poříčí hostil tuto sobotu adventní koncert Spolku přátel Petrské čtvrti. Spolek jím nejen připomněl krásu spojení adventu, Vánoc a hudby, ale zároveň jím oslavil své dvanácté narozeniny. Návštěvníci koncertu, stejně jako každoročně, pak přispěli nákupem vánočních ozdob na charitativní účel. Tentokrát podpořili nízkoprahovou pracovní dílnu Metráž pro ženy v sociální tísni, a to krásnou částkou 8 241 korun!

Program koncertu tradičně a skvěle připravila operní pěvkyně Martina Mamula spolu se svými studentkami. V průběhu koncertu mj. zazněly vánoční koledy a písně Svatou dobu již tu máme, Den přeslavný, Kristus Pán se narodil, Čas radosti, veselosti či Good King Wenceslas, ale i další skladby Antonína Dvořáka, Josefa Myslivečka, W. A. Mozarta či A. L. Webbera.

Metráž je nízkoprahová pracovní dílna pro ženy, které ocitly v tíživé sociální situaci. Vznikají v ní designové doplňky a móda, které spoluvytvářejí ženy ohrožené sociálním vyloučením, násilím, bezdomovectvím, chudobou a dalšími negativními jevy.

Metráž založily v roce 2015 designérka Lucie Kutálková a divadelní režisérka a dramaterapeutka Kateřina Jungová. Více se o dílně a možnostech její podpory dozvíte na www.metrazdesign.cz.

Do Petrské čtvrti se na zajímavou akci můžete vrátit už tento čtvrtek 14. prosince, kdy se zde na Petrském náměstí uskuteční od 17 do 19 hodin Andělské zpívání. Více informací naleznete na www.petrskactvrt.cz.