Během květnových a červnových dní ožijí parky, náměstí, kostely ale i celá řada veřejných míst zdarma přístupným programem nejrůznějších koncertů, divadelních či tanečních představení a výstav. Cílem festivalu je nejen představit práci jednotlivých ZUŠ, ale i upozornit na jejich nenahraditelnou roli uměleckého vzdělání. Do festivalu ZUŠ OPEN se v květnu a červnu zapojí přes 400 základních uměleckých škol z celé republiky.

Na Praze 1 proběhne v pondělí 29. května od 17:00 koncert po stopách sv. Anežky České v kostele sv. Františka z Assisi

Vyvrcholení festivalu pak proběhne v sobotu 3. června tradičním celodenním programem ve Valdštejnské zahradě Senátu Parlamentu ČR.

Více o festivalu se dozvíte na webových stránkách festivalu: ZUŠ OPEN (zusopen.cz)