Advent je za dveřmi a Vánoce se také kvapem blíží, a tak je tu čas dárků od Městské části Praha 1. Jedním z prvních z nich bylo příjemné setkání v Redutě, které bylo pěkně zabaleným dárkem pro seniory z první městské části. A uvnitř, pod pomyslným balicím papírem, se skrývalo povídání s Jiřím Krampolem a starostou Prahy 1 Oldřichem Lomecký, které zpovídal rozhlasový moderátor Zdeněk Vrba.

S Jirkou Krampolem je pro mě každé setkání velmi příjemné. Jsme kamarádi a spojuje nás řada společných zážitků i láska ke sportu,“ vysvětlil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Jiří Krampol – herec, dabér, moderátor, tenista a šiřitel dobré nálady – oslaví 11. července příštího roku neuvěřitelné osmdesátiny a při té příležitosti by měla vyjít speciální kniha z pořadů „Nikdo není dokonalý“, a to včetně toho, co se do vysílání nedostalo.

Příští středu 29. listopadu se pak s ním mohou jeho příznivci setkat na křtu knihy Jiřího Poláka „Kluk ze Žižkova“ s fotografiemi Miloše Schmiedbergera. Křest knihy o Jiřím Krampolovi se uskuteční od 17 hodin v kavárně knihkupectví Dobrovský na Václavském náměstí 22.

Jiří Krampol objíždí s Radimem Uzlem republiku s pořadem „Stáří je stav mysli“, a aby náhodou někdo neměl pocit, že je toho ke všem jeho závazků málo, připravuje se film Plavčík podle scénáře Petra Markova (Jak utopit doktora Mráčka), ve kterém by hlavní role lázeňských plavčíků měli vytvořit Jiří Krampol a Karel Gott.

Během povídání také přišla řeč na Krampolovo „druhé já“, tedy na Jeana-Paula Belmonda, kterému propůjčil svůj hlas. „Nedávno jsem měl setkání s velvyslanci a řeč přišla i na francouzské filmy a slavné dabéry Františka Filipovského a Jiřího Krampola. Musím říct, že francouzský velvyslanec o jejich skvělých výkonech moc dobře ví, a to mě za oba pány velmi potěšilo,“ uvedl Oldřich Lomecký.

A jak sám Jiří Krampol přiznal, je možné, že setkání obou umělců by nemuselo být z říše snů. „Něco se připravuje,“ prozradil s úsměvem. Zprostředkovaně se pak nedávno oba sešli, když český herec namluvil audioknihu se životopisem francouzské legendy s názvem „Mých tisíc životů“, která byla okamžitě rozebrána.

Setkání s Jiřím Krampolem a Oldřichem Lomeckým nebylo jediným dárkem, který senioři v Redutě dostali. Domů si totiž odnesli i krásný kalendář Miluju Prahu pro rok 2018. A už teď se navíc mohou těšit ještě na pěknou řádku dalších předvánočních dárků od radnice. 21. prosince se na ně například do Reduty přijde podívat Jiřina Bohdalová.

Další informace naleznete ZDE.