Výletní plavby parníkem budou pokračovat i v roce 2017 Po loňském velkém ohlasu se i letos mohou senioři z Prahy 1 těšit na pravidelné výletní plavby parníkem po Vltavě, které pro ně jejich radnice připravuje.
Projekt je realizován za laskavé podpory Pražské paroplavební společnosti, díky které bude pro letošní rok naplánováno celkem pět plaveb. Plavby se budou odlišovat tématem, jež ovlivní doprovodný program každé z nich. První výlet parníkem se uskuteční v květnu a bezplatné vstupenky bude možné si vyzvednout na radnici ve Vodičkově 18, a to v 6. patře, v kanceláři č. 605 u Markéty Hájkové“ vysvětlila předsedkyně Výboru pro sociální a bytovou politiku, bezdomovectví a protidrogovou problematiku Šárka Táborská.

 

Součástí každé plavby bude výklad profesionálního průvodce. O poutavé vyprávění nejen o historických a zeměpisných faktech a zajímavostech tak nebude nouze a stejně jako v minulém roce bude průvodce připraven odpovídat na případné dotazy. Pro zpříjemnění každé plavby zahraje vždy jiná živá kapela a podávat se bude rovněž již tradičně chutné občerstvení. „Naše výlety parníkem v sobě spojují klidnou odpočinkovou plavbu a poznání zajímavostí, kterých si z břehu mnohokrát nevšimneme. Zároveň jednoznačně podporují sousedské vztahy našich seniorů, pomáhají překonat pocit izolace a samoty a mnohdy vedou ke vzniku nových přátelství, což je hlavně v tomto věku velmi důležité. Všechny naše seniory proto srdečně zveme u a těšíme se na setkání,“ uzavřela iniciátorka výletů Šárka Táborská.